Kurucu Başkan Ahmet Kayiş’ın Emekli Olması Vesilesiyle Veda Mesajı

Değerli Meslektaşlarım;

Kurucu üyeleri arasında olduğum ve 2013 yılından beri sizlerle büyük bir iştiyakla paylaştığım İcra iflas Müdürlüğünde Çalışanlar Derneği Yönetim kurulu Başkanlığı görevime 13.05.2017 tarihi itibariyle veda etmiş bulunmaktayım. Aynı zamanda 17.05.2017 tarihi itibariyle emekliye ayrılmış bulunmaktayım. Allah herkese sağlıklı ve huzurlu bir emeklilik nasib eder inşallah.
İnanmak başarmanın yarısıdır. Biz bu derneği kurarken bu mesleği kariyer bir meslek yapmak, bugune kadar çözülmeyen sorunlarımızı gündeme getirmek çözüm önerileri sunmak için inanarak 25 kişi ile yola çıktık. Şu anda sayımız 500 kişi geçmekte her geçen günde bu sayımız artmaktadır.
Yeni kurulan bir dernekte sorumluluğu üzerine almak elbette kolay değildi. . Ancak, biz de yönetim kurulu olarak, kendi alanında her zaman daha iyiyi, güzeli ve doğruyu hedefleyerek derneğimize, elimizden gelen tüm gayreti göstererek katkıda bulunmaya çalıştık.
Evet, sevgili meslektaşlarım, bu bir veda konuşması. Artık, aranızdan ayrılıyorum, ( Emekli Dilekçesi verdim) başı dik, vicdanı hür olarak... Gün ola harman ola! Her gece iki gündüz arasındadır! Kimler geldi geçti bu makamlardan. `Her sabah dünya yeniden kurulur, her sabah taze bir günün başlangıcıdır. Yarınlara ümitsiz bakmıyorum. Tünelin sonunda her zaman ışık vardır. Allah, yaradandır, her şeye mutlak hâkim olandır. Rahman ve rahim olan Allah`ın adına sığınır, mücadelemizi sonuna kadar yapar, ancak hedeflerimize ulaşmak için Allah`ın tanıdığı sınırları asla aşmayız. Çünkü bizler için, hayat sadece bir imtihandır. çünkü bizler, sadece bu dünya hayatı için değil, Yüce Rabbimiz`in huzuruna çıkacağımız gün ve ondan sonrası için de yaşarız.
Baki kalan gök kubbede hoş bir seda imiş. Değerli meslektaşlarım, çalışma hayatımda yanlışlıklara karşı boyun eğmemeye gayret ettim; ateşten bir gömlek giydiğimi bilerek böyle davrandım. Dernek çalışmalarında da bir bedel ödeme ihtimali hiçbir zaman gözümü korkutmadı. Çünkü düşündüm ki, `Ben yanmasam, sen yanmasan nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa? Sen de kimsin diye aklınızdan geçirebilirsiniz. Ben, denizde bir çakıl taşı , çölde bir kum parçası bile değilim. Ama gagasında su damlası taşıyan güvercin, büyük ateşi söndüremese bile, iyi niyetli bir gayreti temsil eder. Kâbe`ye doğru yönelen kaplumbağanın hedefe ulaşması mümkün değildir; fakat hiç değilse istikameti doğrudur. Ben dernek çalışmalarında hep inandığım doğruları savundum.
İnsanlar geleceğe dair hedeflerine ulaşmak için her gün biraz daha fazla gayretle çalışırlar. Hepimiz durumumuzdan şikayet ediyoruz, hepimizin çözülmeyen sorunları var, bu sorunları çözmek için birlik olmak yerine birbirimizi eleştiriyoruz, bunun kimseye faydası yok. Cumhuriyetten bu tarafa kangren haline gelmiş bu sorunları öyle kısa bir zamanda çözmek çok kolay değil.

Biz bu mesleğe gönül vermiş tüm arkadaşları yanımızda görmek taşın altına elimizi hep birlikte koymak isteriz. ,unutmayın birlikten kuvvet doğar. O zaman bırakın taşı kaldırmayı taşın suyunu bile çıkartırız. Bu çalışma 4x4 bayrak yarışına benzer bayrağı şu anda bugüne kadar bizler taşıdık yarında bizden sonrakiler taşır ama eninde sonunda hedefe bitiş çizgisine evel Allah ulaşırız. Yeter ki azmimizi kaybetmeyelim. Bu yol biraz gayret ve sabır gerektiren bir yol. Biz derneğimizin öncelikle temelinin sağlam olması için uğraştık. Temel sağlam olursa üstüne kat çıkmakta o kadar kolay olur.
Şahsıma ve derneğe karşı haksız olarak çok ağır eleştiriler yapılmasına rağmen çalışma şevkimizi hiçbir zaman kırmadı bilakis daha da artırdı. Üzülerek söylüyorum üyelerimizin aylık ödediği 5 TL. aidatlardan dahi maddi menfaat sağladığımı dile getiren meslektaşlarım oldu. İster inanın ister inanmayın 4 yıllık süre içinde maddi menfaat sağlamayı bırakın belki bir maaşa yakın cebimden harcama yapmışımdır dernek çalışmaları için. Helal hoş olsun. Bu görev maddi menfaat sağlamak için değil gönüllülük esasına göre yapılan bir görevdir.
Sevgili meslektaşlarım;
Başarı daha büyük başarıya koşmayı insanın sırtına yükler. İcra İflas Müdürlüğünde Çalışanlar Derneği olarak bayrağı devralan arkadaşlarımın sizler ile çok daha iyi noktalara gideceğinizden şüphem yoktur. Ekip ruhu ile birbirini severek, etik kurallara bağlı ve başaracığım duygusu ile çalışarak İcra İflas Müdürlüğünde Çalışanlar Derneğini en iyi bir sivil toplum kuruluşu yaparak hedefimizi yakalayacağınızdan şüphem yoktur.
Her zaman değişime açık olmak ve buna bağlı olarakta hiçbir görevde bir kişinin çakılı kalmaması gerekir. Bizden sonra daha iyi işler yapacağına inandığımız meslektaşlarımıza görevlerimizi gözümüz arkada kalmadan devir ettik.
Değerli meslektaşlarım hiç arzu etmemiş olmama rağmen, aranızdan bazı kişileri rencide etmiş, kırmış, ya da öfkelendirmiş olabilirim. Bu yüzden, hepinizle helalleşmek istiyorum. Hakkınızı helal edin. Ben de hakkımı, tüm meslektaşlarıma helal ediyorum.
İcra İflas Müdürlüğünde Çalışanlar Derneği’nin Başkanlığını yaptığım süreçte iyi günde kötü günde, acısıyla tatlısıyla birlikte yürüdüğümüz meslektaşlarıma, dava arkadaşlarıma ve dostlarıma da canı gönülden teşekkür ederim. yeni seçilen Dernek yönetimine de canı gönülden başarılar dilerim.
HOŞÇAKALIN
Ahmet KAYİŞ


Kurucu Başkanın Veda Mesajı

Ziyaretçi Sayısı

0147622